Basur Çatlakları

Basur günümüzde artık her yaş kesiminde ama daha genel ağırlıklı 50 yaş ve üzeri aynı zamanda gebelerde daha çok görülen bir rahatsızlıktır. Kalıtsal olabileceği gibi çevresel faktörlerde bu hastalığı tetikler. Fast food ve baharatlı yiyeceklerin çok aşırı tüketilmesi gibi. Kronik kabızlık veya ishal aynı şekilde aşırı hareketsizlik. Çok oturmak ya da ayakta kalmak büyük abdest yapılırken ıkınma ve tuvalette çok vakit geçirmek gibi durumlar basur olma riskinizi arttıran
maddelerdir.

Basur evreler halinde gerçekleşir ve her evre sizi tıbbi müdahaleye bir adım daha yaklaştıran bir gerçektir. Aslına bakıldığında basur rahatsızlığı için tıbbi müdahale son çare olarak göze çarpmaktadır. Tuvalet ihtiyacınız sırasında zorlanma ve ıkınmaya bağlı olarak basur çatlakları meydana gelir. Bu çatlaklıkların bir sonraki aşaması ise basur kanamasıdır. Basur çatlaklarının önüne geçmek için öncelikli olarak basurun belirtilerini bilmenizde kesinlikle yarar vardır.

Bu belirtilerden bir kaçını ya da tümünü taşıyorsanız hiç çekinmeden en yakın sağlık merkezine gidip bu yönde uzmanlaşmış bir doktora sıkıntınızı anlatabilir ve sizin için uygulanabilecek en doğru tedavi yöntemine hemen başlayabilirsiniz. Bu çatlaklıkların oluşmaması ya da oluşan çatlakların bir sonraki evreye taşınmaması için gerekli tüm tedavileri rutin olarak gerçekleştirmelisiniz.

Hemoroid ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını kısa bir internet araştırması yaptıktan sonra çok kolay bir şekilde bulabilir ve bu konuda bilinçlenebilirsiniz.

Check Also

basur nasıl geçer

Basur Nasıl Geçer

Basur son zamanlarda insan sağlığını tehdit eden hastalıklar arasında yaygın olarak baş göstermektedir. Kabızlık sonucu ...

Bir Cevap Yazın