Basur Ağrı Yaparmı

Basur hastalığı pek çok kişinin sıklıkla karşılaştığı özellikle kan basıcı yüksek olan kişilerde daha çok rastlanan bir hastalıktır. Basurun başlıca sebepleri vardır. Örneğin sert tuvalet kağıdı kullanımı ya da yüksek sıcaklık gibi etkiler olası basuru tetikleyen etkenler olarak göze çarpmaktadır. Basur ile ilgili ön bilgi araştırmalarında görülen ve en çok araştırıların konuların başında basur ağrı yapar mı sorusu gelmektedir. Genel olarak bu rahatsızlığa sahip kişide çok fazla ağrı gibi bir durum söz konusu olmaz. Genel olarak hafif kanama şeklinde görülen bir rahatsızlık. Ancak bazen zaman zaman sıkışan basurlar hafif ağrılara yol açabilirler.

Basurun azmasına sebep olan şeyler vardır. Mesela baharat çeşitleri ve özellikle de acı tat içeren öğeler sizi olumsuz yönde etkileyebilirler. Bu yüzden bu yiyecek çeşitlerinden uzak durmanızda yarar vardır.  Makat bölgesindeki kan dolaşımının gerçekleşmesinin etkilenmesi sonucunda ortaya çıkan rahatsızlığa denmektedir. Bu sebeple Basur ağrı yapar mı? sonucunun en etkili cevabı eğer bu dolaşım döngüsünde kalıplaşmış bir durumda ise zaman zaman ağrı yapabileceğidir.

Gebelerde de rahimde olan bebek bu kan dolaşımını engelleyeceği için toplardamarlar da şişme meydana gelebilir ve basur görülebilir. Gebelerde bu rahatsızlığın görünmesi çok daha yüksek bir ihtimaldir. Bu sebeple rahatsızlığınızdan kurtulmanız için doktor kontrolünde doğru tedavi yöntemi uygulanmalı ve aşamalı şekilde bu rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz.

Check Also

Basur Geçermi

Basur nasıl olur

Halk arasında basur olarak tanımlanan ve tıp literatüründe hemoroidsal hastalıklar kategorisine giren basur oluşumu hakkında ...

Bir cevap yazın