Basur Ahmet Maranki

Basur diğer adıyla hemoroit çok sık rastladığımız rahatsızlıklardan birisidir. Basurun oluşma sebeplerini kısaca şöyle sıralayabiliriz çok fazla acı gıdaları tüketmek uzun süreli oturmak stresli bir hayat ve kabızlıktır. Basur Ahmet Maranki tarafından; beslenme ve sağlık önlemleri ile denetim altında tutulabilen ama çoğu kez cerrahi çözüm gerektiren yaygın bir hastalık olarak tanımlanmıştır. Basurun en çok ve en sık oluşma nedenlerinden birisi beslenme bozukluğuna bağlı olabilir. Böyle durumlarda özellikle fazla baharatlı yiyecekler önerilmez hatta hiç tüketmemeye özen gösterilmelidir.

Basur (hemoroit) ilk başladığı anda geciktirilmeden tedavi edilirse iyileşme süreci daha kolay ve hızlı olacaktır. Hatta evde bile bitkisel yollarla tedavisi mümkün olacaktır. Ama aksine tedavisi geciktirilirse cerrahi bir operasyon gerektirebilir. Basur Ahmet Maranki tarafından bitkisel formüllerle tedavisinin mümkün olduğunu belirtilmiştir.

Ahmet Maranki’nin basur (hemoroit) tedavisi için önerdiği bazı bitkisel formüller şunlardır. 4 bardak suya 4 tatlı kaşığı ufalanmış çobançantası koyulur. 8 saat bekletildikten sonra karışım bir günde tüketilmelidir. Çobançantası kaynatılır bu su ele basur yıkanır. Bir başka önerisi 1 bardak kaynar suya bir tutam ince kıyılmış maydanoz koyulur 5-10 dakika kaynatılıp 20 dakika bekletilir hasta kısımlar pamukla bolca silinir.

Basur rahatsızlığı kesinlikle hafife alınmamalı ve kesinlikle bilmediğimiz bir tedavi yöntemini uygulamamalıyız. En sağlıklı yöntem uzmanların tavsiye ettiği bitkisel yöntemler ile doktor kontrolündeki tedavi sürecidir.

Check Also

hemoroid tedavi

Hemoroid (basur)

Düzenli bir beslenme hayatınız yoksa, ağır spor dalları ile ilgileniyorsanız, mesleğiniz gereği sürekli ağır nesneleri ...

Bir yorum

  1. Hocam birşeydende anlamayın olmazmı.Her hastalık için önerileriniz var teşekkürler. 🙂

Bir cevap yazın