Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Basur Bitkisel Tedavi YöntemleriHalk dilindeki adıyla tıp dilindeki adı ile hemoroit olan makatta meydana gelen bu hastalık her geçen gün daha fazla yaygınlaşmaya devam ediyor.

İnsanların daha fazla masa başı ve hareketsiz bir şekilde çalışmaya başlaması, rahatsızlığın yayılmasında etken olurken, bunun yanı sıra basur belirtileri görülmeye başlar başlanmaz tedavisinin yapılmaması da rahatsızlığın daha ciddi boyutlara ulaşmasına sebep oluyor.

Makat bölgesinde daha çok zorlanma ile meydana gelen bu rahatsızlık insanların hastaneye gitmek için çekinmelerine sebep olurken, ilerleyen safhalarda bu hastalıklarda cerrahi müdahale gerekerek mecburen hastaneye gidilmesi gerektiği oluyor. Bu sebeple bu hastalığın hafife alınmadan ciddi bir rahatsızlık olarak kabul edilmesi ve neredeyse ülkemizde her 10 kişiden birinde bulunması da akla getirilerek doktora gidilmesi gerekmektedir.

henüz çok ilerlemediğinde bitkisel yöntemlerle de yapılan tedavi yöntemleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Basur bitkisel ürünlerle de etkisini azaltan ve ağrısının daha az hissedilmesini sağlayan bir hastalıktır. Bu bitkilerden biri de Doktor Ender Saraç’ın basur problemi yaşayanlar için tavsiye ettiği damar açıcı özelliği bulunan Gotu Kola’dır. Bu bitki ülkemizde yetişmezken daha çok Hindistan, Sri Lanka ve tropik bataklıklarda bulunuyor. Kapsül haline getirilerek satışa sunulan ve sağlığa hiçbir zararı bulunmayan bu bitki sayesinde sizler de hastalığınıza çözüm bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra basur bitkisel tedavi yöntemlerinden biri de kök zerdeçaldır. Pek çok rahatsızlığa şifa olduğu söylenen kök zerdeçal sayesinde sizler de en çok sıkıntı yaptığınız ve hareketlerinizi kısıtlayan bu hastalıktan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Basur bitkisel tedavi yöntemlerinde bir başka baharat olarak da kara halle otundan bahsediliyor. Oldukça sert bir bitki olan kara halleyi çok az miktarda sıvıyağ ile pişirdikten sonra cam kavanozlarda güneş ışığı görmeyecek şekilde saklanması gerekir. Sakladığınız bu bitkiyi basurdan dolayı makatta şişme ve acı hissettiğiniz anda içerisindeki çekirdeklerden alıp çiğneyerek bu rahatsızlığa fayda sağlayabilirsiniz. Bu karışım hemoroitten korunmak için çok faydalı olmaktadır.

Bitkilerin gıda maddesi olarak tüketilmesinin dışında dışarıdan uygulama şekilleri de basura iyi gelebilir. Basur bitkisel tedavi yöntemlerinden biri de kuşburnunun pelte olana kadar pişirilmesi ve bir pamuk yardımıyla şişen bölüme tampon yapılması ciddi anlamda basurdan kurtulmak için faydalı olacaktır.

Halk dilindeki adıyla basur tıp dilindeki adı ile hemoroit olan makatta meydana gelen bu hastalık her geçen gün daha fazla yaygınlaşmaya devam ediyor. İnsanların daha fazla masa başı ve hareketsiz bir şekilde çalışmaya başlaması, rahatsızlığın yayılmasında etken olurken, bunun yanı sıra basur belirtileri görülmeye başlar başlanmaz tedavisinin yapılmaması da rahatsızlığın…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !
0

Check Also

Basur Ameliyatı Sonrası

Basur Ameliyatı Sonrası

Basur Ameliyatı sonrası hasta en az bir gün hastanede yatmalı ve kontrol altında tutulmalıdır. Şiddetli ...

Bir cevap yazın