Basur cinsel hayatı etkiler mi

İnsan hayatını etkileyen yeni ve eski birçok hastalıkla karşı karşıya kalabiliriz. İşte bunlardan biride basur dediğimiz tıp dilinde ismi hemoroid olan hastalık. Bu hastalık genelde devlet memurları gibi masa başında çok oturan insanların maruz kaldığı bir hastalık çeşididir. İç ve dış basur olmak üzere 2 çeşidi vardır. İç basur kanamalı olurken dış basur ise şiddetli ağrılara sebep olur.

Basur denen hastalığın 4 tane evresi vardır ve hastalığın genel olarak tanımını yaparsak anüs dediğimiz bölgeden kalın bağırsağın bir kısmının dışarıya taşması olarak düşünebiliriz. Ciddi anlamda kötü bir görüntü oluşturan basur hastalığı müdahale edilmediği durumlarda ileri evrelerde istem dışı gaz ve dışkı kaçırımına bile sebep olabilir.

İnsanlarımızın en çok korktuğu konularda biri ise sorusudur. Sorunun cevabına gelecek olursak evet olumsuz bir biçimde etkiler. Zaten ülkemizde ki insanların cinsel ilişki sürelerinin oldukça kısa sürdüğü ve erken boşalma hastalığının hat safhada olduğu bu dönemde insanların bir de basur denen bu hastalıktan çekmesi onların cinsel hayatını oldukça olumsuz etkileyebilir.

Hatta cinsel hayattaki bu bozulma ileride boşanmalara bile sebebiyet verebilir. Peki, o zaman ne yapmalıyız?  Tabi ki bu rahatsız edici hastalıktan kurtulmalıyız ve bunun için piyasada satılan ilaçlardan kullanmalıyız. Gerçekten evliliğinizin bitmesini istemiyor ve basur cinsel hayatı etkiler mi sorusunu hayatınızdan çıkarmak istiyorsanız piyasada ki basur ilaçlarından alın ve kullanın.

Check Also

hemoroid tedavi

Hemoroid (basur)

Düzenli bir beslenme hayatınız yoksa, ağır spor dalları ile ilgileniyorsanız, mesleğiniz gereği sürekli ağır nesneleri ...

Bir cevap yazın