Basur doğal tedavi yöntemleri

Günümüzde çoğu kişide bulunan ve günlük yaşamımızın oluşuz yönde seyir etmesine neden olan basur sorunu birçok kişinin rahatsızlık duyduğu bir hastalık haline gelmiştir. Bu hastalığın birçok kişide görülmesinden dolayı zamanla kişilerin deneyimlerinden ve yapılan araştırmalar sonuçlarında bu hastalığa ilaç tedavileri dışında basur doğal tedavi yöntemleri bulunmuştur.

Basur doğal tedavi yöntemleri arasından en çok bilinen ve en çok uygulanan metotlar arasında ılık suya oturarak içinde karanfil çayı ekleyerek geçici bir rahatlık sağlanması bilinmektedir. Anüs çevresine sıcak ısı verilmesi de bu hastalığı rahatlatan ve geçici bir rahatlık veren öğeler arasında yer almaktadır. Bunun yanında yanlış uygulamada bulunan doğal tedavi yöntemlerinden biri de bu bölgeye sülük tedavisi uygulamaktır. Fakat bu yöntem birçok bilirkişi tarafından olumsuz görüş bildirilerek yararsız ve gereksiz olduğu belirtilmiştir.

Bir diğer yöntem olan civanperçemi ve pelin otunun kaynatılıp çayının hazırlanmasının ardından içilmesi de bu hastalık açısından oldukça rahatlık verici bir etkiye sahip olmaktadır. Basur çevresinde oluşan kanamaları azaltmak ve minimum seviyeye indirgemek için ise atkestanesinin un şekline getirilerek yenmesi de oldukça yararlı bir metottur.

Siz de bunlar gibi birçok basur doğal tedavi yöntemlerini uygulayabilir ve günün her saatinde size rahatsızlık veren bu kötü hastalıktan kurtulma yoluna gidebilirsiniz. Bu hastalıktan kurtulmak için doğan yöntemleri kullanmak oldukça yararlı olacaktır.

Check Also

Basur Geçermi

Basur nasıl olur

Halk arasında basur olarak tanımlanan ve tıp literatüründe hemoroidsal hastalıklar kategorisine giren basur oluşumu hakkında ...

Bir cevap yazın