Basur için neler yapmalı?

Basur için neler yapmalı ?Günümüzde insan sağlığını ve yaşantısını tehdit eden birçok hastalık bulunmaktadır. olarak da bilinen hemoroid hastalığı bunlardan biridir. Günümüzde yaş farkı gözetmeksizin eğer önlemleri alınmazsa hemen her bireyde rastlanabilecek bir hastalıktır. Bu hastalığa mensup olan bireyler “Basur için neler yapmalı ?” sorusunun cevabını birçok yerde aramaktadırlar. Bu rahatsızlığın tedavisi için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Basur için neler yapmalı? Sorusuna uzmanlar tarafından geliştirilen birden fazla tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Önerilen yöntemler günümüzde hastalığı taşıyan bireyler tarafından uygulanmaktadır. Bu yöntemleri; doğal tedavi yöntemleri bitkisel tedavi yöntemleri ve tıbbi tedavi yöntemleri başlıkları altında toplayabiliriz. Ilık su oturma banyosu doğal tedavi yöntemlerinden biridir.

İnsanlar ılık derecede olan suya ortalama 5-10 dakika oturarak makat kaslarını rahatlatmış olurlar ve ağrılarını azaltırlar. Bir diğer doğal yöntem sıcak tuğla üzerine oturmadır. Bu da insanların ağrılarını azaltıcı bir yöntemdir. Sülük yapıştırma yöntemi ise şişmiş basurda etkilidir. Bu yöntemde sülük şişen hemoroidi emip damar basıncını düşürerek ağrıları ve şişliği azaltmış olur. Bir diğer tedavi yöntemi bitkisel hemoroid tedavi yöntemidir. Birçok bitkinin çeşitli yöntemlerle hemoroidi azaltıcı etkisi olduğu insanlar tarafından gözlemlenmiştir.

Bu yönteminde hemoroid şikayetlerini azaltıcı yönelikte olduğu görülmektedir. Son olarak tıbbi tedavi yöntemlerini görmekteyiz. Bu tedavi yönteminde hastalığın evrelerine göre krem fitil kullanarak kabızlık önleyici diyetler sunularak ya da cerrahi müdahaleler yapılarak hastalığın önüne geçilmektedir.
İnsanlar hangi tedavi yöntemini uygularsa uygulasınlar öncelikle uzman birilerinden destek almalıdırlar ve tedavileri süresincede uzmanlarla irtibat halinde olmalıdırlar.

Check Also

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Halk dilindeki adıyla basur tıp dilindeki adı ile hemoroit olan makatta meydana gelen bu hastalık ...

Bir cevap yazın