Basur Kanaması

basur kanamasıEskilerden daha ziyade 40 yaş ve üstü kişilerde görülen ancak günümüzde dengesiz beslenme ve pek çok dış faktörlerle birlikte genç yaşlara kadar inen ve görülmeye başlanan bir rahatsızlıktır hemoroit. Halk dilinde ise basur diye bilinmektedir. Basurun birçok belirtisi vardır. Ancak basur olduğunuza dair en önemli belirti basur kanamasıdır. Bu kanama şiddetli bir şekilde değil daha ziyade az miktarda görülen bir kanamadır. Genel olarak açık kırmızı renginde ve koyu sıvı akışkanlığındadır.

Basur belirtisi olarak bilinen bu kanamalar genel olarak ağrısız kanamalar olarak bilinmektedir. Basur kanaması bazen dışkıya karıştığı için gözle görülmeyebilir. Yalnız dışkı renginde değişikliğe sebep olması ile fark edilebilir. Kısmen bu kanamalarda acı ya da ağrıda görülebilir. Basur kanaması uzun yıllar dışkı alışkanlığını belirli sayıda gerçekleştiren kişilerde daha çok büyük abdest yapma hissiyatı verebilir.

            Basur kanamasının önüne geçmek ve durdurmak için iki yöntem vardır. Birincisi kesinlikle tıbbi destek ile tedavi olmak diğeri ise son dönemlerde büyük sıklıkla yaygınlaşan ve bu rahatsızlığa sahip kişilerde olumlu etki gösteren doğal tedavi yöntemleridir. Hangi tedavi yöntemini seçerseniz seçin önemli olan sizin kendinize basur teşhisi koymamanızdır. Çünkü bazen makattan gelen kan basur olduğunuz anlamına gelmeyip daha ciddi bir sağlık sorunu yaşama ihtimalinizin olduğuna da işaret edebilir. Bu yüzden en yakın sağlık kurumuna gitmeniz önemle altını çizdiğimiz bir husustur.

Check Also

hemoroid tedavi

Hemoroid (basur)

Düzenli bir beslenme hayatınız yoksa, ağır spor dalları ile ilgileniyorsanız, mesleğiniz gereği sürekli ağır nesneleri ...

Bir cevap yazın