Basur kaşıntı yapar mı?

basur kaşıntı yaparmıBasurun belirtilerinin başında makat bölgeniz ve makat çevresinde oluşan kaşıntılardır. Bu kaşıntılar genel olarak size çok fazla rahatsızlık verecek boyutta değildirler. Sürekli bir şekilde gerçekleşmez. Dönem dönem makat bölgesinde kaşıntı meydana getirmektedirler. Ancak bu kaşıntı rahatsızlığının ileriki safhalarında size acı hissiyatı verebilen bir hal alabilir. Bu sebeple basur hastalığının bir kaç belirtisini yaşıyorsanız erken teşhis için en yakın sağlık kurumuna gidip muayene olmanızda fazlası ile yarar vardır.

Pek çok kişi ‘basur kaşıntı yapar mı?’ sorusunu internet arama motorlarına yazarak cevap aramaktadırlar. Burada kesinlikle altını çizerek belirtmek isteriz ki genel olarak hemoroit hastalığı ile yüz yüzeyseniz bunun ilk belirtilerinden biri kaşıntı olacaktır. Bu kaşıntıları yanma akıntı ve kanama gibi diğer belirtiler takip eder. Bir sonraki aşama ise kaşıntılarla doğru orantılı olan basur çatlaklarıdır. Ancak bu evre hastalığın ileri evrelerindendir.

Basur kaşıntı yapar mı? sorusunun cevabını gönül rahatlığı ile ‘evet’ denilebilmektedir. Ancak kullanacağınız ilaç ve verilen doğru tedavi yöntemi ile bu rahatsızlık belirtisinden kısa sürede kurtulmakta olasıdır. Bu sebeple kaşıntıları önemsememezlik yapmamalı ve en kısa sürede erken teşhis ve tedavi için uzman doktor kontrolünden geçmelisiniz.

Günümüzde her yaş  kesiminde görülmeye başlayan bir rahatsızlık olan basur yaşam kalitenizi negatif yönde etkileyebilmektedir. Bu yüzden belirtileri önemsemeniz ve hemen tedavi yolunu seçmeniz yapacağınız en doğru tercih olacaktır.

Check Also

hemoroid tedavi

Hemoroid (basur)

Düzenli bir beslenme hayatınız yoksa, ağır spor dalları ile ilgileniyorsanız, mesleğiniz gereği sürekli ağır nesneleri ...

Bir cevap yazın