Basur Nasıl Geçer

basur nasıl geçerBasur son zamanlarda insan sağlığını tehdit eden hastalıklar arasında yaygın olarak baş göstermektedir. Kabızlık sonucu insanların tuvalette uzun süre durarak kendilerini zorlamaları ve ıkınmaları sonucu makat bölgesinde oluşmaktadır. Bu ıkınmalar sonucunda insan anüs içindeki damar basınçları artar ve şişerek hastalığın ileri safhalarında anüs bölgesinden dışarı çıkar. Bu hastalık insanların makat bölgesinde şiddetli sancılara ve kanamalara sebep olur.
Gelişen günümüz teknolojisi insanlara birçok konuda yardımcı olduğu gibi “Basur nasıl geçer ya da basur için neler yapılmalıdır?” sorusuna da farklı tedavi yöntemleriyle cevap vermektedir. İnsanlar artık sağlık alanında kullanılan son model teknolojilerle birtakım cerrahi operasyonlar sonrası bu hastalıktan kurtulabilmektedir. Bunlar arasında en zahmetsiz ekonomik ve yaygın olanı lazer ameliyatıdır. Çünkü lazer ameliyatı hastaneye yatış gerektirmeden ağrısız bir şekilde gerçekleşir ve insanlar hemen işlerinin başına dönebilirler.
?” sorusuna çözüm olarak bu hastalığa çözüm olabilecek birtakım kremler doğal bitkisel ilaçlar fitiller ve birtakım ürünler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra ılık suya oturma sıcak tuğlaya oturma ve sülük yapıştırma gibi birkaç ilkel yöntemde bulunmaktadır. Tüm bu tedavi yöntemleri basur hastalığının insanlar üzerinde bıraktığı ağrı sancı ve kanama gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırıcı niteliktedir.
Bu hastalığın nedenleri arasında düzensiz ve yanlış beslenme baş sıralarda görünmektedir. Bireyler gündelik yaşamlarını devam ettirirken beslenme şekillerine ve yediklerine gereken hassasiyeti verirlerse bu hastalığa yakalanma riskini de bayağı azaltmış olurlar.

Check Also

Basur Geçermi

Basur nasıl olur

Halk arasında basur olarak tanımlanan ve tıp literatüründe hemoroidsal hastalıklar kategorisine giren basur oluşumu hakkında ...

Bir yorum

 1. Oturarak çalışıyorsan eninde sonunda oluşuyor. Düşmanınmdan uzak , resmen gö.. nün derdine düşüyorsun.

  Tavsiyelerim :

  Yemek olarak mümkün olduğunca özellikle “bamya” yemeğe bakın , fakat piştiğinde hani sümük gibi yapış yapış olanlarından olsun. Kesinlikle farkını göreceksiniz.

  Kepekli falan yiyin diyorlar fakat biraz sıkıntı veriyor. Bamyanın yanında bir parça olabilir.

  Bitki olarak böğürtlen kökünü kaynatıp için . 5 bardak suya 100 gr kök (ince olması iyi olur) konup 10 dk kaynatılır ve süzülerek her sabah aç karnınla 1 bardak içilir. Yalnız bunu uygularken mümkün olduğunca kabızlığı önleyen sıvı veya bitki tüketin. Kanamya iyi geliyor ve vücuda başka destekleride var.

  Papatya çayı çok iyi. Sallama satılanları kullandım. Diğerlerine güvenemedim. Hem bağırsakları çalıştırıyor hemde ağrı kısmında faydalı oluyor.

  Birde bazı bitkisel haplar ,macunlar var. Onlarda biraz yardımcı oluyor. (İdasil vb.. Düzenli idasil kullanmıştım faydasını gördüm fakat tek başına diğer haplarda olduğu gibi yeterli değil., vb..)

  Daflon hapı eczaneden almıştım . Faydalı bir hap, düzenli kullandım.

  Salep çok faydalı – Kafeinli içeceklerden uzak durmaya bakın. Vücuttan su atılı yaptığı için pek iyi değil. Sıcak içecek olarak sütle halis hakiki salep yapın. Tarifini nette görürsünüz. Bir iki tatlı kaşığıyla bir litre süte yetiyor. 100 grı geçen sene 20 TL idi bu sene ise 35 TL olmuş İzmir Kemeralatında meşhur Değirmen de Kestane pazarı camii altında) . Akşamları içmeyin uykunuzu kaçırabilir çünkü canlandırıcı etkisi var.

  Mürver çiçeği çayını için. Bir tutam brdağa koyup üstüne kaynar su ekleyip 5 dk bekletin. Bu içecek aynı zamanda soğuk algınlığındada bir numara. Basurada iyi geliyor.

  Kantaron yağı(hakiki zeytinyağı ile olan) faydalı. Diğer bitkisel haplarla etkileşimine dikkat etmek gerek. Bir attlı kaşığı günde içilebilir. ayrıca sorunlu bölgeye sürülebilir. Sürüldüğünde acıyı hafifletiyor, damar büzücü vs. etkileri var. (bir bardak suya katılarak)

  Belki bir çay kaşığı çörek otuda yağıda kantaron yağı ile beraber içilebilir.

  Hemor+Plus (Bitkiji ürünü) bitkisel krem çok faydalı, tavsiye ediyorum.

  At kestanesi yağısürmekde da faydalı fakat kısa dönemde belki etkisinin farkına varılamayabilir.

  Akşam yatarken zeytinyağını pamuğa döküp sorunlu bölgeye konur şişliklere faydalı. aynı şekilde elma sirkeside iyi.

  Ne ishal olun nede kabız. Yediğiniz denediğiniz herşeyin ne olduğuna iyi bakın.

  Az yemek tüketin. Gerekirse vitamin falan ayakta kalmaya bakın.

  Meyve suyu olarak şeftali suyu tavsiyemdir . Kuşburnu suyu yanma yapıyor onun yerine kayısı daha iyi bir seçim kabızlık için.

  Eğer iltihabi durum varsa ki genelde durum kötüleştiren sebeptir. O zaman antibiyotik şart.

  Ayrıca bir haber okumuştum Hatay da çakal otu diye bir ot varmış ve çok etkiliymiş.( Denemedim )

  Geçmiş olsun,

Bir cevap yazın