Basur neden kanar

basur neden kanarBakıldığında günümüzde çok büyük sıklıkla karşılaşılan bir rahatsızlıktır basur. Basur hastalığı ile ilgili tüm bilgileri çağın buluşu olan internet üzerinden kolaylıkla elde edebilirsiniz. İnternet üzerinde yapılan araştırmalar genel olarak basur neden kanar sorusu ile ilgili olduğu da gözükmektedir. Kısaca açıklayacak olursak dışkılanma sırasında iki kas devreye girer ve bunlar uyum içerisinde çalışırlar.

Bu kasların adı iç ve dış kaslar olarak bilinir. İç kasınızda problem var ise dışkılanma sırasında sıkıntı yaşanabilmektedir. Bu sıkıntı daha sonra ıkınma ile devam ettiği için var olan basurda zorlama etkisi yaratmaktadır. Bu yüzden basur kanaması meydana gelmektedir. Bu kanama aşırı şekilde yoğun bir kanama değildir. Nadiren çok miktarda kanama olur. Genel olarak az miktarda görünen parlak kırmızı rengindedir.

Bu kanama bazen dışkıya karışabilir. Bu yüzden görünmeyebilir. Basur kanamalarının en önemli sebebi zorlanmaya bağlı olan çatlamalar sonucu meydana gelmesidir. Basur kanamasının önüne geçmek için ilaçlar kremler merhemler fitiller ve doğal bitkisel ürünler kullanılabilmektedir. Basur neden kanar sorusunun cevabı kabız olmasanız bile ıkınmak zorunda kalmış olmanızdır. Bu rahatsızlığın önüne geçebilmek için hiç vakit kaybetmeden doktora gitmenizde çok önemlidir. En yakın sağlık kuruluşuna gidip bu rahatsızlığınız ile ilgili doğru tedavi yöntemini seçebilirsiniz.

Basur kanamasını önleyen bitkisel ilaçların listesini de internet üzerinden araştırma yaparak ya da herhangi bir aktara giderek kolayca elde edebilirsiniz.

Check Also

hemoroid tedavi

Hemoroid (basur)

Düzenli bir beslenme hayatınız yoksa, ağır spor dalları ile ilgileniyorsanız, mesleğiniz gereği sürekli ağır nesneleri ...

Bir cevap yazın