Basur Olanlar

basur olanlarBasur büyük sıklıkla kronik kabız ve ishal olanlarda kalıtsal özellikle aşırı ayakta durmak ya da oturmakla kan basıncı yüksek olan kişilerde gebelerde tuvalette uzun süre kalanlarda baharat ve acı tüketimini olması gerekenden fazla yiyenlerde aynı zamanda fast food yemek kültürüne ağırlık verip dengesiz beslenen kişilerde görülen rahatsızlıktır. Daha ziyade ileriki yaşlarda baş gösterir.

basur olduklarını anlayabilmeleri için bu rahatsızlığın belirtilerini bilmelidir. Basur belirtileri kaşınma yanma akıntı anüs bölgesinde şişlik gibi belirtiler gösterir. Bunların hepsi ya da bir kaçı mevcut ise size tavsiyemiz en yakın sağlık kuruluşuna gidip bu hastalık dalına giren hekime danışmanız olmalıdır.

Genellikle bu tip rahatsızları söylemeye çekinmekte ve utanmakta olan insan sayısı azımsanmayacak düzeydedir. Ancak her hastalıkta olduğu gibi basur olanlarda da önemli olan erken teşhisin konulması ve rahatsızlığın ileri safhalara taşınmamasıdır. Bu yüzden doktorunuz ile hiç vakit kaybeden bu sorununuzu paylaşın. Basurun birçok tedavi yöntemi vardır. İlaçlar ile krem merhem fitil gibi çeşitli yöntemlerle bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Aynı zamanda evde yapabileceğiniz basuru önleyici egzersizlerle de önüne geçebilirsiniz. Bir diğer tedavi yöntemi bitkisel ürünlerle kullanımınıza sunulan ürünlerin uygulanmasıdır. Bitkisel tedavi yöntemlerinden de yüksek düzeyde olumlu sonuç alındığı görülmüştür. Tüm tedavi yöntemlerinden uygulanmasında sonra istenilen sonuç alınamaz ise uygulanacak olan tıbbi müdahaledir. Bunu da belirtmek isteriz.

Check Also

basur sancısı

Basur sancısı

Günlük tempomuz içerisinde artık pek çoğumuzun mesaisini sadece bilgisayar başında oturarak geçirdiği modern çağımızda pek ...

Bir cevap yazın