Basur sancısı

basur sancısıGünlük tempomuz içerisinde artık pek çoğumuzun mesaisini sadece bilgisayar başında oturarak geçirdiği modern çağımızda pek çok kişi basur derdinden yakınmaktadır. Basur hastalığının insana verdiği en büyük sıkıntı ise basur sancısıdır. Peki, basur neden olur önlemek mümkün müdür önlemek mümkün ise bunu yapmanın yolu nedir basur olduktan sonra nelere dikkat etmeli ve basur sorunu nasıl çözümlenir gibi kafanızı kurcalayan sorulara bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız.

Basur aslında bir varis problemidir. Evet, yanlış okumadınız temel olarak bir varistir. Varisleri sıklıkla bacaklarımızda görmeye alışkın olsak da bu varis tipi anüs yakınında meydana gelir. Basurun bir diğer adı da hemoroittir. Basur meydana gelmeden önce önlemek mümkündür. Bunun için özellikle beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Posalı gıdaları yani özellikle sebze ve meyveyi bol tüketmeniz gerekir. Sık sık spor yapmak kilonuza dikkat etmek de basur olmadan önce alınabilecek önlemlerdendir. Basur olduktan sonra ise insanın hayatını deyim yerindeyse “zindan eden” en önemli şey dır. Basur sancısını gidermek için çeşitli ilaçlar da mevcuttur. Doktorunuzun tavsiyesiyle kullanacağınız ilaçlar sizi bu konuda oldukça rahatlatacaktır.

Bu sancıyı önlemenin bir başka yolu da yukarıda sayılan basur olmamak için alınması gereken tedbirlerin aynılarıdır. Bol spor yapmak diyete ve kiloya dikkat etmek gibi basit önlemler çok büyük dertleri bertaraf etmenize yardımcı olacaktır.

Check Also

hemoroid tedavi

Hemoroid (basur)

Düzenli bir beslenme hayatınız yoksa, ağır spor dalları ile ilgileniyorsanız, mesleğiniz gereği sürekli ağır nesneleri ...

Bir cevap yazın