Basur ve cinsel ilişki

Basur bugün tüm dünyada birçok kişinin sahip olduğu ve aynı zamanda ülkemizde de bir trend hastalık haline gelen bir hastalıktır. Tıp dilinde ismi hemoroid olan bu hastalık halk dilinde basur olarak adlandırılır. Basur dediğimiz bu hastalık makat bölgesinde atardamar toplardamar ve lenf damarların oluşturduğu yumrulardır.

Basur dediğimiz hastalık 4 evreden oluşur ve 3. evreden sonra yapılabilecek tek müdahale ameliyattır fakat 3. evreye kadar olan kısım ilaç kullanarak geçebilir. Basur dediğimiz hastalığın iç ve dış olmak üzere 2 çeşidi vardır. İç basur şiddetli ağrılara dış basur ise kanamaya sebep olur. Basurun birçok belirtisi vardır. Makat bölgesinde kaşınmalara sebep olur. Yine makat bölgesinde şişlik ve şiddetli ağrılara sebep olur. Hastalığın ileri evrelerinde ise istemsiz şekilde gaz ve dışkı kaçırmaya sebebiyet verir.

Bizim insanlarımızın en çok korktuğu durum ise basur ve cinsel ilişki konusudur. Basur ciddi anlamda cinsel hayatınıza olumsuz etkiler yapabilir. Zaten erkeklerin başında erken boşalma gibi bir sorun varken şimdi birde basur ile zaten kötü giden cinsel hayatınız sonlanabilir ve bunun sonucunda da evliliğiniz dahi bitebilir. İşte bütün bu dertlerden kurtulmak için piyasadaki basur ilaçlarından kullanmalıyız.

Hem basurdan hem de basurun cinsel ilişkinize getirdiği bu durumdan kurtulmak için tek yapmanız gereken birçok insanın tercih ettiği ve bu yolla hastalıklarından kurtulduğu basur ilaçlarından kurtulmak. Bu şekilde basur ve cinsel ilişki gibi kafanızı yorduğunuz sorulardan kurtulacaksınız.

Check Also

hemoroid tedavi

Hemoroid (basur)

Düzenli bir beslenme hayatınız yoksa, ağır spor dalları ile ilgileniyorsanız, mesleğiniz gereği sürekli ağır nesneleri ...

Bir cevap yazın