Bitkisel basur tedavileri

Basur makatın dış kısmında meydana gelen ve et beni şeklinde olan şişliklerdir. Basurun oluşumunu hasta hissetatiği durumda mutlaka doktora başvurması gerekmektedir. Doktorumuzun verdiği ilaçlar basura son verecek etkilere sahiptir. Fakat bu doktor tedavisinin yanıa sıra günümüzde basur tedavisi için alternatif tıp olan basur bitkisel tedavileri sıkça başvurulan tedavi yöntemleri arasındadır. Çünkü artık basur sorunundan muzdarip birçok kişi var ve bunun için çeşitli yollara  başvurmaktadırlar. Uygulanan basur bitkisel tedavileri açısından bahsetmek gerekirse on adet yalnız bostan patlıcanı olmayacak patlıcanlar üstündeki yeşil saplarından ayrılacak.

Bu patlıcanlar güzelce yıkanacak ve 10 bardak su ile patlıcanlar yavaş yavaş kaynamaya bırakılacaklar. Ardından kaynadıktan sonra altı kapatılacak ve içine sapları atılacak. Oluşan karışımın sarı su kısmı buzdolabında muhafaza edilmesi gerekmektedir. İçerisinde 10 bardak su olduğuna göre ve bu karışım günde 2 defa alındığına göre uygulanan bu tedavi  yöntemi 5 gün sürmektedir. Akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı sabah uyanıldığında da aç karnına 1 su bardağı içilmesi gerekmektedir. Fakat 5 gün olan tedavi süresince acı, turşu, ekşi, domates, bulgur, çilek gibi besinlerin kullanılmaması gerekmektedir.

Aynı zamanda çıplak ayakla dolaşmak soğuk yere basmak tedavi sırasınca ve sonrasında yapılmaması gerekmektedir. Tedavi yöntemi birçok kişi tarafından uygulanmış ve bakıldığında hastalarda olumlu yönde etki ettiği görülmektedir. Artık basurdan kurtulmak uygulanan bitkisel ilaçlar sayesinde çok kolay hale gelmiş ve bu sıkıntılı durumdan bizleri kurtarmıştır. Fakat yapılan yöntemlerde uygulanması gereken esaslar atlanmamalı harfiyen yapılmalıdır.

Check Also

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Halk dilindeki adıyla basur tıp dilindeki adı ile hemoroit olan makatta meydana gelen bu hastalık ...

Bir cevap yazın