Hemoroid İçin Krem

Hemoroid İçin KremTıp alanında yaşanan gelişmeler ilaç sektöründe de farklı içerikler ile farklı tedavilere yönelik ilaçların geliştirilmesini beraberinde getirebilmektedir. Günümüzde pek çok hastalığın tedavisine yardımcı olabilecek, kullanımı hasta için gayet zahmetsiz olan çok sayıda ilaç bulunmaktadır. Bunların arasında için krem de bulunur.

Hemoroidin sadece krem kullanımı ile tedavi edilemeyeceği bilinir. Ancak düzenli olarak merhem kullanımı, tedavinin daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayabileceği gibi aynı zamanda hastanın yaşadığı ve günlük yaşamını olumsuz etkileyen sıkıntıların ortadan kaldırılmasında da etkili olabilmektedir.

Hedensa Pomat hemoroid için krem dendiğinde ilk akla gelenlerden biri olmaktadır. Çünkü hemen her hastanın rahatsızlığının teşhisi sonrasında kullandığı kremler arasında yer alır. Özellikle otururken, tuvaletini yaparken ve bazı günlük aktiviteleri esnasında ağrı yaşayan hastaların bu ağrıdan kurtulması için başvurduğu merhemlerin başında geldiğini söyleyebiliriz.

Oldukça yüksek düzeyde mentol içeren bu merhem mentol sayesinde dokunun uyuşmasını ve bu sayede ağrı hissinin ortadan kalkmasını sağlayabilmektedir. Bu nedenle hekimler tarafından hemoroid hastalarının büyük bir bölümüne önerilir.

Yine sık akla gelen merhemler arasında sayılabilecek olan Hemoralgine Pomat da piyasada rahatlıkla bulunabilen bir hemoroid merhemidir. Makat bölgesinin içine ve dışına sürülebilen bu kremin uygulanması gayet kolaydır ve aynı zamanda cilt tarafından çabuk emilir. Bu özelliği ile hastada bir rahatsızlık hissi uyandırmaz.

Ağrıyı uygulamadan kısa bir süre sonra azaltan etkisi merhemin tercih edilmesini sağlayan etmenlerden biridir. Anestol da tedavisine yardımcı olan kremler arasında bulunur. Bu krem makattaki çatlakların iyileşmesini hızlandırır ve ayrıca ağrıyı azaltarak hastanın günlük yaşamının daha rahat geçmesini sağlayabilir.

Krem; diğerlerinden farklı olarak yalnızca basur bölgesinin dışına sürülmektedir. Ancak etkisi doku üzerinde kısa zamanda yayılır ve iç bölgede oluşan ağrıları da keser. Kortos adlı kremin benzerlerinden farkı ise kortizon içeriyor olmasıdır. Bu nedenle hastalar tarafından son derece dikkatli bir şekilde kullanılması gerekir.

Örneğin sık sürülmemeli, uzun süre kullanılmamalıdır. Ayrıca doktor tarafından önerilmediği müddetçe asla hemoroit hastaları tarafından kullanılmaması gereken bir merhem olduğunu bilmenizde fayda var. Aksi halde tedaviyi zorlaştırabilir ve yeni rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir.

 

Tıp alanında yaşanan gelişmeler ilaç sektöründe de farklı içerikler ile farklı tedavilere yönelik ilaçların geliştirilmesini beraberinde getirebilmektedir. Günümüzde pek çok hastalığın tedavisine yardımcı olabilecek, kullanımı hasta için gayet zahmetsiz olan çok sayıda ilaç bulunmaktadır. Bunların arasında hemoroid için krem de bulunur. Hemoroidin sadece krem kullanımı ile tedavi edilemeyeceği bilinir. Ancak…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.75 ( 1 votes)
0

Check Also

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Halk dilindeki adıyla basur tıp dilindeki adı ile hemoroit olan makatta meydana gelen bu hastalık ...

Bir cevap yazın