Hemoroid Krem

hemoroid kremHemoroidin tedavisinde pek çok farklı yöntem uygulanabilmektedir. Bu yöntemler arasında krem çeşitleri de yer almaktadır. Özellikle ameliyat olmak istemeyen ya da yaşadığı diğer sağlık sorunları nedeniyle ilaç kullanmak konusunda tereddüt yaşayan hastalar anüs bölgesinde oluşan basura krem sürerek tedavi etmeyi tercih edebilmektedir. Günümüzde piyasada birkaç farklı krem çeşidi bulunur.

Ancak tüm hastaların mutlaka bilmesi gereken en önemli husus bu kremlerin asla tek başına oluşmuş bir hemoroid dokusunu yok edemeyeceğidir. Elbette hastaların şikayetlerini ortadan kaldırma konusunda etkili bir yöntem olabilmektedir. Ancak kesin bir sonuç alınması, sadece krem kullanılarak pek mümkün olmamaktadır.

En sık kullanılan çeşitlerinin başında Anestol gelmektedir. Özellikle lastikle boğma yönteminin daha önce uygulandığı yahut denendiği durumlarda bu krem tercih edilebilir. Makat bölgesinde çatlak oluşumu meydana gelmiş hastalar da seçimlerini Anestol’dan yana yapabilmektedir.

Bu krem hemoroidin yalnızca dış bölümüne sürülmelidir. Ağrıyı hafifletmesi için dışına sürülmesi yeterli olacaktır. Hedensa pomat da yine basurun kremle tedavi edilmeye çalışılmasında kullanılan bir başka üründür. Bu krem şişliğini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda içerdiği bazı maddeler yaşanan ağrıyı da hafifletir, dindirebilir. Ağrıyı dindirmesinin nedeni içerisinde bol miktarda mentol bulunuyor olmasıdır. Rahatsızlık veren dokunun hem iç hem de dış bölgesine sürülebilmektedir.

Hemoralgine pomat da yine hemoroid tedavisine yardımcı olan kremlerden biridir. Bu kremin diğerlerinden en belirgin farkı kanamayı da azaltıyor olmasıdır. Bu nedenle ileri safhaya ulaşmış olan basurun hastaya verdiği kanama rahatsızlığının giderilmesi hedeflendiğinde kullanılmaktadır.

Bu krem de hemoroidin hem içine hem de dışına sürülebilmektedir. Ağrıyı hafifleten bir etkisi de mevcuttur. Kortos da içerisinde kortizon bulunan bir basur kremidir. İçeriği sayesinde kaşıntı hissini ciddi düzeyde azaltabilmektedir. Ancak kortizon içerdiği için asla uzun süre ve aynı zamanda gün içerisinde sık bir şekilde kullanılmaması gereklidir. Uzun süreli kullanımlar için Proctolog hemoroit kremi önerilir.

Bu krem kortizon içermez. Bu nedenle uzun süre ya da sık sık kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bunların yanı sıra hastalar bitkilerden yardım alarak da evlerinde çeşitli kremler hazırlayabilmektedir.

Hemoroidin tedavisinde pek çok farklı yöntem uygulanabilmektedir. Bu yöntemler arasında hemoroid krem çeşitleri de yer almaktadır. Özellikle ameliyat olmak istemeyen ya da yaşadığı diğer sağlık sorunları nedeniyle ilaç kullanmak konusunda tereddüt yaşayan hastalar anüs bölgesinde oluşan basura krem sürerek tedavi etmeyi tercih edebilmektedir. Günümüzde piyasada birkaç farklı krem çeşidi bulunur.…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !
0

Check Also

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Halk dilindeki adıyla basur tıp dilindeki adı ile hemoroit olan makatta meydana gelen bu hastalık ...

Bir cevap yazın