Hemoroid Şifalı Bitkiler

Hemoroid Şifalı BitkilerDoğanın insanlara en büyük hediyesi olan bitkiler özellikle hastalıkların tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Doğanın ile sağladığı bu mucize aslında çok uzun yıllar, hatta yüzyıllar önce keşfedilmiştir. Tıp henüz bu kadar ilerlemeden önce hastalıklar karşısında insanlar bitkilerden yardım alır ve dolayısıyla bitkileri çok iyi tanırlardı.

Hangi bitkinin hangi şekilde kullanılması durumunda ne gibi rahatsızlıkları önlediği toplum tarafından uzmanlık derecesinde bilinirdi. Günümüzde bitkiler hakkında bu kadar bilgi sahibi bir toplum olmasa da şifalı bitkiler sayesinde halen pek çok rahatsızlık kolaylıkla ve hızlı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Bu rahatsızlıklar arasında de bulunuyor. Hastaların hayatını adeta kabusa çeviren bu rahatsızlığın pek çok tedavi yöntemi bulunuyor. Bunlar arasında ameliyat da mevcut. Aynı zamanda kimyasal olarak hazırlanan ilaçlar da hemoroidin tedavisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak tedavi metotları arasında en hızlı şekilde etki edebilen ve en zahmetsiz şekilde hastaların yaşadıkları sorundan kurtulmalarını sağlayan kuşkusuz şifalı otlar olmaktadır. Ancak bu bitkilerin asla gelişigüzel yöntemler ile gelişigüzel belirlenmiş bir sıklıkta kullanılmaması gerekiyor. Zira “azı karar, çoğu zarar” deyimi şifalı bitkileri de kapsayan bu bitkiler için de kullanılan bir sözdür.

Aynı zamanda yaşanan hemoroid problemi her ne kadar henüz başlangıç aşamasında olsa dahi mutlaka hekime muayene olunmalı ve teşhisi konulduktan sonra hekime danışılarak bu bitkilerden istifade edilmelidir.

Hemoroidin hem hastalara rahatsızlık veren sıkıntılarından hem de hastalığın kendisinden kurtulmadan en sık kullanılan bitkiler papatya, kuşburnu, civanperçemi ve böğürtlen olmaktadır. Bu dört bitki özellikle çay olarak tüketilebilir ve aynı zamanda farklı metotlarla da hazırlanarak kür halinde kullanılabilir.

Özellikle basur bölgesine sürülmesi, tampon yapılması gibi yöntemler bitkilerin çay olarak tüketilmesinden daha hızlı bir şekilde olumlu etkilerinin ortaya çıkmasını sağlayabilmektedir.

Bu nedenle şayet hastanın durumunda aksini gerektirecek bir gözlemde bulunulmadıysa, bitkilerin kaynatılması, posasının kür olarak yahut merhem olarak kullanılması etkili bir yöntem olabilmektedir. Aynı zamanda söz konusu bitkilerin çay olarak kullanılması yahut kaynatılmasıyla elde edilen sularının oturma banyosuna eklenmesi de hemoroit tedavisinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Doğanın insanlara en büyük hediyesi olan bitkiler özellikle hastalıkların tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Doğanın şifalı bitkiler ile sağladığı bu mucize aslında çok uzun yıllar, hatta yüzyıllar önce keşfedilmiştir. Tıp henüz bu kadar ilerlemeden önce hastalıklar karşısında insanlar bitkilerden yardım alır ve dolayısıyla bitkileri çok iyi tanırlardı. Hangi bitkinin hangi şekilde kullanılması…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: 4.75 ( 1 votes)
0

Check Also

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Halk dilindeki adıyla basur tıp dilindeki adı ile hemoroit olan makatta meydana gelen bu hastalık ...

Bir cevap yazın