Hemoroite Ne İyi Gelir

Hemoroite Ne İyi GelirToplumda artık daha sık ortaya çıkmaya başlayan basurun ağrılı ve son derece rahatsız edici bir hastalık olduğu bilinmektedir. Özellikle son aşamalara kadar ilerlemiş olan bir rahatsızlıktan söz ediliyorsa hastanın günlük yaşamı da bu rahatsızlık nedeniyle olumsuz etkilenmekte, günlük aktiviteler durma noktasına dahi gelebilmektedir. İşte bu nedenle hemoroite ne iyi gelir sorusu sıklıkla sorulmaya başlanmıştır. Günümüzde şifalı bitkilerin her derde deva olduğunun anlaşılmasıyla birlikte yaşanan bu sorun karşısında da toplumda bitkilere başvurma davranışı yaygın olarak görülmektedir.

Peki, özellikle şifalı bitkiler söz konusu olduğunda hemoroite ne iyi gelir ve hangi bitki nasıl kullanılmalıdır? Bu konuda hekimlerin hemfikir olduğu bitkilerin başında papatya gelmektedir. Hemoroidin ağrılarının ortadan kaldırılması ve tedavisinin hızlanması için papatya bitkisi iki farklı şekilde kullanılabilmektedir. Bunların ilki tahmin edebileceğiniz gibi çay halinde papatyanın tüketilmesi olacaktır. Demlenerek günde yalnızca bir bardak papatya çayı içilmesi hemoroid nedeniyle oluşan ağrıları dindirir ve cildi yumuşattığı için kanamaların azalmasına da olanak tanır.

Aynı zamanda papatya oturma banyosuna suyunun eklenmesi şeklinde de kullanılabilmektedir. Özellikle kanamalı hemoroid sorunu yaşayan hastaların doktor tarafından önerilen oturma banyolarına papatya suyunu ılık halde eklemeleri tedaviye yardımcı olacak bir yöntemdir.

Kuşburnu da hemoroide iyi gelen bitkiler arasında yer alır. Bağırsaklarda oluşan kurtların düşürülmesi maksadıyla da kullanılan kuşburnu bağırsak dokusunu gayet hızlı bir şekilde yumuşatmaktadır. Bu nedenle tedavisinde önemi bir hayli büyük olan bitkiler arasında yer alır.

Kuşburnu da tıpkı papatya gibi hem çay halinde tüketilebilmekte hem de kaynatılarak suyu oturma banyosu suyuna eklenebilmektedir. Bu iki yöntemin aynı anda uygulanmasında hekimler herhangi bir sakınca görmemektedir. Ancak yine de basur hastalarının bu tür bitkilerden istifade etmeden önce mutlaka kendi hekimlerine danışmalarında fayda olacaktır. Zira hemoroit her hastada aynı şekilde seyretmez!

Özellikle hemoroidin iltihap kapması, dokunun üzerinde yara oluşması gibi durumlarda doktorunuz tarafından bitkilerin kullanılması yasaklanabilir. Bu yüzden öncelikle doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Kür olarak tampon yapılması şekilde bitkilerin kullanılması durumunda da mutlaka hekiminize danışmalı, hangi sıklıkla uygulama yapmanız gerektiğini kesinlikle sormalısınız.

Toplumda artık daha sık ortaya çıkmaya başlayan basurun ağrılı ve son derece rahatsız edici bir hastalık olduğu bilinmektedir. Özellikle son aşamalara kadar ilerlemiş olan bir rahatsızlıktan söz ediliyorsa hastanın günlük yaşamı da bu rahatsızlık nedeniyle olumsuz etkilenmekte, günlük aktiviteler durma noktasına dahi gelebilmektedir. İşte bu nedenle hemoroite ne iyi gelir…

Makaleye oy verebilirsiniz...

User Rating: Be the first one !
0

Check Also

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Halk dilindeki adıyla basur tıp dilindeki adı ile hemoroit olan makatta meydana gelen bu hastalık ...

Bir cevap yazın